GospodarkaMorska.tv

Nowa baza magazynowa zwiększyła możliwości terminalu GBT w Gdańsku

opublikowano: 25 wrzesień 2014
Facebook Twitter Google Email

W związku z dynamicznym rozwojem Gdański Terminal Masowy rozbudował swoją bazę magazynową o kolejne 5 zbiorników o pojemności 3500 ton każdy. Wykonawcą zbiorników wraz z kompleksowym wyposażeniem jest firma Buttimer Polska.

- Realizacja inwestycji obejmuje budowę 5 zbiorników oraz ich wyposażenie na które składa się: linia transportowa zasypu zbiorników o wydajności załadunku 200 ton na godzinę, linia wyładunku o wydajności 450 ton na godzinę, linia eksportowa, system monitorowania zbiorników oraz systemy aspiracji ograniczające pylenie na obiekcie. Wszystkie urządzenia wybudowane są zgodnie z najnowszymi standardami przeciwwybuchowymi informuje Mateusz Olejniczak dyrektor generalny Buttimer Polska.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się połowie marca tego roku, pierwsze przeładunki rozpoczęły się w tym miesiącu.

Gdański Terminal Masowy koncentruje się na przeładunku masowych towarów rolnych, głównie zbóż i śrut. Na nabrzeżu obsługuje się statki o wyporności do 10 tys. DWT.

Buttimer Polska wraz ze swoją macierzystą firmą E. Buttimer & Co. Ltd (Ireland) szczyci się ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w zakresie budowy obiektów oraz dostawy urządzeń do mechanicznego przenoszenia i magazynowania towarów sypkich, linii czyszczenia nasion oraz wytwórni pasz. W tej chwili spółka realizuje szereg inwestycji w polskich portach.