GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Relacje TV:

Otwarcie warsztatów Nauty dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie 14 październik 2019

3 lata temu, Stocznia Remontowa Nauta podpisała umowę o współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie oraz Starostą powiatu puckiego. W jej ramach, uczniowie z klasy o profilu okrętowym w praktyce uczą się zawodu w gdyńskiej stoczni. Teraz, współpraca ta wchodzi na kolejny poziom, bowiem w zeszłym tygodniu zostały otwarte profesjonalnie wyposażone warsztaty, które pomogą zdobywać doświadczenie uczniom szkoły.

XX edycja spotkania biznesu morskiego Wspólna Kaczka w Gdyni 14 październik 2019

Blisko 2,2 tysiąca osób bawiło się na jubileuszowym, XX spotkaniu biznesu morskiego Wspólna Kaczka w Gdyni. Laureatem głównej nagrody wieczoru " Bursztynowej Kaczki" została firma Loconi Intermodal S.A. Rozdano też "Bursztynowe Jaja" i "Bursztynowy Ster".

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019 - najważniejsze gdyńskie wydarzenie branży morskiej za nami 13 październik 2019

W ostatni piątek w Gdyni odbyła się XIX edycja Forum Gospodarki Morskiej. To jedno z najważniejszych w Polsce spotkań specjalistów sektora morskiego, podczas którego omawiane są najbardziej aktualne kwestie związane z wyzwaniami, jakie stoją przed stale rozwijającą się gospodarką morską. W tym roku, nowością był panel poświęcony prawu i finansom.

Wodowanie i chrzest niszczyciela min w stoczni Remontowa Shipbuilding 11 październik 2019

W gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding odbyła się w czwartek uroczystość wodowania i chrztu niszczyciela min ORP "Albatros". Położono też stępkę bliźniaczej jednostki ORP "Mewa". Okręty budowane są na zamówienie MON dla polskiej Marynarki Wojennej.

Port Gdynia oknem na świat polskiego rolnictwa 10 październik 2019

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podpisał w czwartek list intencyjny z Zarządem Morskiego Portu Gdynia w obszarze współpracy zmierzającej do zwiększenia dynamiki rozwijającego się eksportu zbóż od polskich producentów.

Port Gdynia rozpoczyna nowy rozdział w historii przewozów promowych na Bałtyku 09 październik 2019

W momentach kiedy historia tworzy się  na naszych oczach, szczególne znaczenie mają symbole, zwłaszcza te, które wprost stanowią o naszej tożsamości. Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Publicznego Terminala Promowego w Porcie Gdynia, Zarząd Morskiego Portu Gdynia wraz zaproszonymi gośćmi przypominał o jednym z najsłynniejszych polskich transatlantyków MS Piłsudski.

AIDAmar zakończyła sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia. W tym roku przypłynęło 118 tys. pasażerów 08 październik 2019

54 zawinięcia, w tym cztery nieplanowane, ponad 42 tysiące członków załóg statków pasażerskich i 17% wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Takimi wynikami Zarząd Morskiego Portu Gdynia zamknął sezon statków pasażerskich 2019. Ostatnim wycieczkowcem, jaki w tym roku mogliśmy zobaczyć przy Nabrzeżu Francuskim, była AIDAmar. Ta ponad 250-metrowa jednostka w tym roku cumowała w Porcie Gdynia aż 16 razy.

Unity Line - rejs studyjny dla dziennikarzy ze Świnoujścia do Ystad 07 październik 2019

Konieczność zakupu 4 nowych promów, w tym jednego praktycznie natychmiast, przez Polską Żeglugę Morską oraz ujednolicenie polityki portu wobec wszystkich armatorów to najważniejsze wnioski z rejsu studyjnego dla dziennikarzy zorganizowanego 1 października przez Unity Line i PŻM.

Podpisano umowę ws. budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną 06 październik 2019

Umowę w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną podpisano w piątek w Elblągu. Nową drogę wodną, łączącą Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym, wybuduje za 992 mln zł polsko-belgijskie konsorcjum NDI i Besix.

Longliner ze stoczni ALKOR wyruszył na próby morskie 05 październik 2019

Páll Jónsson wyruszył na próby morskie. To longliner dla Islandczyków budowany od podstaw w gdańskiej stoczni ALKOR. Jednostka ma być gotowa do końca tego roku.