GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Relacje TV:

Norwegian Getaway w Porcie Gdynia. To najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów 28 czerwiec 2019

Ma ponad 325 m długości, zabiera na pokład prawie 4 030 pasażerów, jest luksusowy i elegancki. To Norwegian Getaway – największy wycieczkowiec tego sezonu w Porcie Gdynia i najdłuższy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek zawinął do polskich portów. Jednostka zacumowała w czwartek przy Nabrzeżu Francuskim.

Ostatnie wodowanie Nauty na terenach przy ulicy Waszyngtona 1 w Gdyni 28 czerwiec 2019

27 czerwca na terenach Stoczni Remontowej Nauta przy ul Waszyngtona odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego statku rybackiego MIKKEL LOUIZE zbudowanego przez spółkę NAUTA-HULL Sp. z o.o. Statek powstał na zamówienie duńskiego klienta – stoczni Vestvaerftet z siedzibą w Hvide Sande.

Przy okazji pogłębiania toru wodnego do Portu Gdańsk na plaże trafi ok. 4 mln m sześć. piasku. Prace wykonuje największa na... 27 czerwiec 2019

Na pomorskie plaże trafi blisko 4 mln metrów sześciennych piasku wydobytego przy okazji pogłębiania toru wodnego do gdańskiego Portu Północnego. Plaże zostaną poszerzone o 40, a miejscami nawet o 100 metrów. Prace warte w sumie 161 mln zł zakończą się we wrześniu. Obecnie wykonuje je największa pogłębiarka na świecie Leiv Eiriksson. Podpatrzyliśmy ją z naszą kamerą.

W Gdyni zakończyło się II Forum Wizja Rozwoju 26 czerwiec 2019

W Gdyni zakończył się drugi, ostatni dzień II edycji Forum Wizja Rozwoju. Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej miało miejsce w dniach 24-25 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej. We wtorek odbyły się kolejne panele z ekspertami z różnych dziedzin w ramach 16 bloków tematycznych.

Morawiecki: Nowa infrastruktura kolejowa uczyni z portów Trójmiasta hub numer jeden na Bałtyku 25 czerwiec 2019

Nowa infrastruktura kolejowa w portach Trójmiasta uczyni z nich hub numer jeden na Bałtyku - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości podpisania trzech umów, o wartości w sumie 3,2 mld zł brutto, dotyczących modernizacji, które poprawią kolejowy dostęp do portów w Gdańsku i Gdyni.

Pierwsi uczniowie ukończyli edukację w klasie o profilu okrętowym w ZSP w Kłaninie 24 czerwiec 2019

Pierwsi uczniowie ukończyli edukację w klasie o profilu okrętowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kłaninie. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się w minioną środę. Absolwenci branżowej szkoły pierwszego stopnia przez trzy lata kształcili się w zawodzie montera kadłubów okrętowych.

Najnowsze rozwiązania technologiczne w branży morskiej i logistycznej na konferencji SeaTech w Gdańsku 19 czerwiec 2019

Najnowsze rozwiązania technologiczne, dotychczasowe doświadczenia i wyzwania na przyszłość w branży morskiej i logistycznej. To główne tematy konferencji SeaTech, która we wtorek odbyła się w Gdańsku. Eksperci rozmawiali o przemianach w czterech głównych obszarach: portach, offshore, branży stoczniowej i logistycznej. Autorskie rozwiązania zaprezentowały także startupy z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

„Bałtyk to nasza wspólna sprawa”. W Gdańsku rozpoczęło się 10. Forum Strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego 13 czerwiec 2019

Bałtyk to nasza wspólna sprawa – mówił w środę w Gdańsku marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podczas otwarcia 10. Forum Strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego. To najważniejsze międzynarodowe wydarzenie, podczas którego poruszane są tematy związane z rozwojem regionu Bałtyku, gospodarką w obiegu zamkniętym i problemami demograficznymi. W Forum uczestniczy prawie 800 osób z całej Europy.

Polskie firmy na targach Transport Logistics w Monachium [Relacja] 11 czerwiec 2019

Monachium od lat jest gospodarzem jednych z największych targów branży logistycznej na świecie. 2374 wystawców z 63 krajów, 64 000 tysiące odwiedzających, 125 tys metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej rozmieszczonej w 10 halach targowych oraz na przestrzeniach zewnętrznych. Te liczby mówią same za siebie i odzwierciedlają skalę wydarzenia. Bardzo ważnym elementem tegorocznej edycji jest fakt, że Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce najliczniejszych wystawców. Wrażenia i opinie przedstawicieli polskich firm można zobaczyć w naszej relacji wideo z targów.

Rekordowy masowiec w Porcie Gdynia. Przypłynął z ponad 111 tys. t węgla z Australii 11 czerwiec 2019

Rekordowy masowiec w Porcie Gdynia w kategorii „single load”. Mineral China, bo o nim mowa, w minioną środę zawinął do HES Gdynia Bulk Terminal z Australii z ładunkiem ponad 111 tys. t węgla. Obecnie przy Nabrzeżu Holenderskim trwa rozładunek tego surowca.