GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Relacje TV:

Port Service wspiera edukację. W Gdańsku otwarto „Grotekę” – nowoczesną pracownię multimedialno-interaktywną 13 grudzień 2018

Port Service wspiera edukację. Spółka zajmująca się utylizacją odpadów niebezpiecznych ufundowała nowoczesną pracownię multimedialno-interaktywną w Szkole Podstawowej nr 72 w Gdańsku. „Groteka”, bo taką otrzymała nazwę, została otwarta w środę. To w tym miejscu dzieci przez zabawę będą rozwijały m.in. umiejętność logicznego myślenia.

PŻM - chrzest statku Gardo w Porcie Police 12 grudzień 2018

Masowiec Gardno Polskiej Żeglugi Morskiej już ochrzczony. Uroczystość odbyła się w środę w Morskim Porcie Police. Matką chrzestną jednostki została Elżbieta Majchrowicz, długoletnia pracownica PŻM.

Terminal kontenerowy w Kłajpedzie będzie miał dwie nowe suwnice. W poniedziałek wypłynęły z Gdańska 11 grudzień 2018

Terminal kontenerowy w Kłajpedzie inwestuje w nowy sprzęt. Wkrótce prace rozpoczną w nim dwie nowe suwnice RTG. Urządzenia wypłynęły z Gdańska w poniedziałek na pokładzie ciężarowca Meri.

V Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk: Korytarz Bałtyk-Adriatyk powinien uwzględniać Wisłę i Odrę 10 grudzień 2018

Jesteśmy jedynym unijnym korytarzem, w którym nie ma rzek – powiedział o Korytarzu Bałtyk-Adriatyk w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Tomasz Sowiński. Prezes Związku Miast Nadwiślańskich był jednym z prelegentów podczas V Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk, które w piątek zakończyło się w Gdyni. Podkreślił, że trwają starania, by zarówno Odra, jak i Wisła, zostały dopisanego do tego korytarza, ponieważ transport wodny jest w tej chwili w Europie absolutnym priorytetem, na rozwój którego przeznaczone zostaną duże środki.

Gróbarczyk o MSR Gryfia: Pragnę wszystkich zapewnić, że stocznia rokuje. Podsumowanie 3 lat MGMiŻŚ 07 grudzień 2018

Co z Morską Stocznią Remontową Gryfia? Jak przebiegają prace przy budowie promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, kiedy rusza przekop Mierzei Wiślanej i co będzie największym sukcesem MGMiŻŚ? M.in. na te pytania w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl odpowiedział Marek Gróbarczyk, szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W środę w Warszawie podsumował on 3-letnią działalność tego ministerstwa.

Gdański latarniowiec został podniesiony z dna basenu stoczniowego 06 grudzień 2018

Gdański latarniowiec już na powierzchni. Zatopiony statek po prawie 10 latach został podniesiony z dna stoczniowego basenu. Operacja zakończyła się w czwartek.

W Porcie Gdynia powstaje nowoczesny magazyn wysokiego składowania 05 grudzień 2018

Na terenie Portu Zachodniego powstaje nowoczesny magazyn wysokiego składowania. Postęp prac budowlanych jest imponujący a planowy termin zakończenia realizacji robót to już IV kwartał 2019 r.

Okrętu z takim systemem rakietowym jeszcze w Polsce nie było. Weszliśmy na pokład HMS Westminster 04 grudzień 2018

HMS Westminster od piątku cumuje przy Nabrzeżu Francuskim w Porcie Gdynia. Okręt Royal Navy przebywa w Polsce z wizytą roboczą. Z naszą kamerą weszliśmy na pokład fregaty wyposażonej w najnowocześniejszy morski system rakietowy. Robi wrażenie.

Olbrzymi „odkurzacz” płynie z Gdyni na Islandię. Powstał w EPG 03 grudzień 2018

Olbrzymi „odkurzacz nabrzeżowy” płynie z Gdyni na Islandię. Prawie 400-tonowy vacuum ship unloader zbudował Energomontaż Północ Gdynia. Urządzenie będzie pracowało w hucie aluminium w Hafnarfjörður.

Stocznia CRIST zakończyła budowę częściowo wyposażonej jednostki do obsługi farm wiatrowych 03 grudzień 2018

Acta Centaurus prawie gotowy. Stocznia CRIST zakończyła w Gdyni budowę nowoczesnej częściowo wyposażonej jednostki do obsługi morskich farm wiatrowych. Kadłub opuścił stocznię w sobotę. Teraz prace dokończy norweska stocznia Ulstein Verft AS.