GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Relacje TV:

Brytyjskie rozwiązania możliwe również w Polsce? Za nami kolejna edycja Akademii Offshore 25 listopad 2019

W czwartek, 21 listopada odbyło się VIII Seminarium Akademii Offshore. Przedstawiciele wszystkich operujących w Polsce inwestorów, sektora przemysłu i administracji rządowej wysłuchali prezentacji Benjamina Sykes'a, przewodniczącego Offshore Wind Industry Council i zastanawiali się, czy brytyjskie doświadczenia można przenieść na rynek polski.

Inauguracja pierwszego bezpośredniego połączenia kolejowego z Chin do Portu Gdańsk 21 listopad 2019

Na terenie terminala kontenerowego DCT Gdańsk odbyła się w czwartek  21.11 uroczysta inauguracja stałego bezpośredniego połączenia kolejowego z Chin do Portu Gdańsk. Pierwszy pociąg przyjechał po godzinie 11.00.

Czwarty holownik dla Marynarki Wojennej zwodowany! 20 listopad 2019

Dziś o godzinie 12.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. odbyła się uroczystość chrztu i wodowania holownika H-12, który otrzymał imię „SEMKO”. To już czwarta z serii sześciu jednostek zamówionych przed dwoma laty przez Marynarkę Wojenną RP.

Nowy dźwig w HES Gdynia 18 listopad 2019

HES Gdynia Bulk Terminal (dawny MTMG) kontynuuje inwestycje w celu udoskonalenia potencjału przeładunkowego. Dnia 13 listopada br, na pokładzie specjalistycznego statku typu heavy load carrier ‘Aura’, do gdyńskiego terminalu przybył nowy, wielozadaniowy dźwig.

 

Budowa Portu Zewnętrznego w formule PPP - wybrano doradcę transakcyjnego 17 listopad 2019

Zarząd Morskiego Portu Gdynia wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju wyłonił doradcę transakcyjnego, który dokona na rzecz Spółki świadczeń consultingowych w obszarach projektowych uwzględniając przede wszystkim zagadnienia ekonomiczno-finansowe, prawne oraz techniczne.

TransLogistica Poland: Porty generatorem ruchu dla przewozów intermodalnych 07 listopad 2019

5 listopada rozpoczęła się siódma edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie. To jedno z największych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń biznesowych dla branży TSL oraz przedsiębiorstw korzystających lub poszukujących usług z tego sektora.

Porozumienie o współpracy pomiędzy PSSE i Polskim Forum Technologii Morskich na Politechnice Gdańskiej 06 listopad 2019

6 listopada miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Polskim Forum Technologii Morskich, a Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Ze strony Polskiego Forum Technologii Morskich porozumienie podpisał Prezes Zarządu pan Jerzy Czuczman, ze strony PSSE: pan Prezes Zarządu Przemysła Sztandera oraz pan Wiceprezes Zarządu Paweł Lulewicz.

Manewry jednostek bezzałogowych w Porcie Gdynia 04 listopad 2019

Port Gdynia jest uniwersalnym portem multimodalnym w europejskiej sieci transportowej TEN- T. Owa przewaga, to między innymi przewaga technologiczna, wynikająca z wprowadzania innowacyjnych zmian, uwzględniających nieodległą przyszłość. Wierzymy, iż należy wychodzić naprzeciw potrzebom rynku, przewidując kierunek rozwoju branży morskiej i jako lider, być inicjatorem zmian i wytyczać trendy wśród europejskich portów morskich, podobnie jak w przypadku systemu AntyDron.

Stocznia Safe przekazała Holendrom kolejny trawler rybacki 03 listopad 2019

31 października stocznie Safe w Gdańsku przekazała klientowi częściowo wyposażony, nowoczesny trawler rybacki typu twin-rigger o nazwie Turma Nova. To już trzecia jednostka z serii dla holenderskiej stoczni Damen Maskaant.

Wodowanie drugiej wielozadaniowej jednostki dla Urzędów Morskich 30 październik 2019

Dziś w stoczni Remontowa Shipbuilding zwodowano drugi wielozadaniowy statek dla Urzędów Morskich o numerze budowy B 618/2. Jednostka o nazwie Planeta I zastąpi 35-letnią szczecińską Planetę.