GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Relacje TV:

Wiadukt w Porcie Gdańsk prawie ukończony 05 kwiecień 2019

Od ośmiu miesięcy w Porcie Gdańsk trwają prace nad rozbudową układu drogowo-kolejowego w Porcie Zewnętrznym. Generalnym Wykonawcą prac jest sopocka firma NDI, która mimo okresu zimowego osiągnęła już ponad 35% zaawansowania prac. Dziś na jednym z czterech wiaduktów drogowych zawisła symboliczna „wiecha”.

„To była przygoda warta wszystkiego”. Uczestnicy Rejsu Niepodległości wspominają wokółziemską podróż Darem Młodzieży 05 kwiecień 2019

To była przygoda warta wszystkiego – wspomina Rejs Niepodległości jego uczestniczka Zuzanna Roś. Podkreśla, że ta wyprawa nauczyła ją przede wszystkim współpracy. Dar Młodzieży po 313 dniach podróży dookoła świata, zorganizowanej w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, powrócił do Gdyni w miniony czwartek.

Stocznia Safe z Gdańska zwodowała wielofunkcyjny holownik 04 kwiecień 2019

Isle of Jura już na wodzie. Wodowanie częściowo wyposażonego wielofunkcyjnego holownika odbyło się w gdańskiej stoczni Safe w środę. Jednostka powstaje na zamówienie stoczni Damen Shipyards Hardinxveld z Holandii, która dokończy jej budowę.

Forum FRACHT 2019: Port Gdynia rozszerza rynek w kierunku wschodnim 03 kwiecień 2019

Port Gdynia rozszerza rynek w kierunku wschodnim. Podczas VII Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2019, które we wtorek rozpoczęło się w Gdańsku, Zarząd Morskiego Portu Gdynia podpisał porozumienie o współpracy z przedstawicielami środowisk biznesowych w rejonie Morza Czarnego.

Gala na zakończenie Rejsu Niepodległości: „To jest fantastyczna młodzież, to jest niesamowity potencjał, którego nie możemy... 02 kwiecień 2019

To jest fantastyczna młodzież, to jest niesamowity potencjał, którego nie możemy zmarnować. I zaręczam, że my go  wykorzystamy – powiedział portalowi GospodarkaMorska.pl Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, podczas gali na zakończenie Rejsu Niepodległości, która w czwartek odbyła się w Gdyni. Dar Młodzieży powrócił do macierzystego portu po 313 dniach podróży dookoła świata, zorganizowanej w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Udział w niej wzięło ok. 1 000 młodych ludzi.

„Ten rejs pokazał światu, jaka jest Polska” - opowieści prosto z Daru Młodzieży 01 kwiecień 2019

Wielka morska przygoda „Daru Młodzieży” i jego załogi dobiegła końca. Żaglowiec, po 313 dniach, wrócił do Gdyni z Rejsu Niepodległości. W tym czasie opłynął glob, odwiedził 23 porty na całym świecie i przemierzył ponad 36 tysięcy mil morskich. Białą Fregatę witały setki osób. Było radośnie, hucznie i uroczyście. Specjalnie dla was, rozmawialiśmy z członkami załogi najpiękniejszego polskiego żaglowca. Zobaczcie, jak wyglądał Rejs Niepodległości od kuchni!

Dar Młodzieży wrócił do domu! 28 marzec 2019

10 miesięcy podróży, 23 odwiedzone porty i ogromna promocja Polski oraz jej niepodległości. Dar Młodzieży, w asyście czterech jednostek Marynarki Wojennej – okrętów ORP Piorun i ORP Grom oraz dwóch łodzi hybrydowych wraca dziś do domu. Nasi dziennikarze byli obecni na pokładzie katamaranu Rubin, który jako pierwszy powitał fregatę w okolicach Helu i płynął z nią aż do Gdyni.

W Porcie Gdańsk oddano do użytku pierwszy parking buforowy dla samochodów ciężarowych 28 marzec 2019

W Porcie Gdańsk oddano do użytku pierwszy parking buforowy. Od środy kierowcy samochodów ciężarowych mogą bezpiecznie parkować przy ul. Śnieżnej. Przygotowano dla nich 62 miejsca parkingowe.

W gdańskiej stoczni Safe zwodowano statek dla Norwegów 25 marzec 2019

Seihaust już na wodzie. Tzw. fish process vessel zwodowano w miniony piątek. Statek powstaje na zamówienie Fitjar Mekaniske Verksted AS.

Bunkrowanie statków gazem LNG. Nowoczesny symulator w Szkole Morskiej w Gdyni 24 marzec 2019

Kolejny nowoczesny symulator w Szkole Morskiej w Gdyni. Tym razem uczestnicy prowadzonych na nim kursów dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu krok po kroku poznają proces bunkrowania statków gazem LNG. Zdobyte doświadczenie umożliwia im bezproblemowe wykonywanie takich operacji na prawdziwych statkach.