GospodarkaMorska.tv

Zaproszenie - Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018

opublikowano: 10 październik 2018
Facebook Twitter Google Email

Sławomir T. Kalicki, Prezes Grupy Firm Inter Marine, Lider Forum Gospodarki Morskiej Gdynia zaprasza na kolejną edycję Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018.

Branża morska w sposób naturalny jest najważniejszym obszarem gospodarki Gdyni. Dzisiaj o sile tej sfery gospodarki stanowią innowacje i nieustanny rozwój, a rosnące dla Polski znaczenie przemysłów morskich tym bardziej zobowiązuje do podejmowania intensywnych, wspólnych działań.

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia jest uznawane za najważniejsze w Polsce spotkanie praktyków i ekspertów sektora morskiego. Od wielu lat to właśnie Gdynia jest miejscem, w którym skupia się uwaga znakomitego grona branżowców związanych z gospodarką morską. Ponad 600 gości, ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej.

Forum to najlepsza okazja do omówienia najbardziej aktualnych kwestii oraz wypracowania rozwiązań, które jak najszerzej uwzględnią interesy przedsiębiorców i pozwolą na dynamiczny rozwój gospodarki morskiej. To jednocześnie okazja do nawiązywania dobrych relacji, formułowania wniosków i prezentacji osiągnięć budujących międzynarodową markę Polski.

Sesja wspólna oraz cztery panele tematyczne tegorocznego Forum w Gdyni tj.: „Przemysły Morskie”, „Porty Morskie”, „Logistyka Morska” oraz „Ship Management” gwarantują rzeczowe rozmowy i istotną dla branży diagnozę wyzwań sektora.

W szczególny sposób zaakcentujemy w tym roku współpracę polsko-francuską i przedyskutujemy jej potencjał na najbliższe lata. Naszą intencją jest również skuteczne zaangażowanie młodego pokolenia i prezentacja możliwości zawodowych w branży morskiej. Służy temu współpraca z akademickimi kołami naukowymi, organizowane w formie wydarzeń towarzyszących wycieczki poznawcze do firm przemysłu morskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a także konkurs filmowy i dodatkowe seminarium poświęcone „Turystyce od morza”.