GospodarkaMorska.tv

Wodowanie statku rybackiego w stoczni Marine Project

opublikowano: 28 czerwiec 2018
Facebook Twitter Google Email

W gdańskiej stoczni Marine Projects Ltd. Sp. z o.o. zwodowano kolejną jednostkę. Tym razem na wodzie stanął statek rybacki dla Norwegów. Sejner o nazwie „Hovden Viking” zbudowany został dla norweskiego armatora Hovden Senior AS i w przyszłym tygodniu opuści stocznię.

Jednostka typu purse seiner / danish seiner (sejner okrężnicowy / sejner duński) jest częściowo wyposażona i jej budowa zostanie ukończona w norweskiej stoczni Larsnes Mek. Verksted. Ma 46 metrów długości, 12 szerokości i może pomieścić 12 osobową załogę.
 
Sejner został zbudowany wg przepisów Det norske Veritas (DNV/GL) dla klasy 1A1 Fishing Vessel Rules i Norwegian Maritime Authority (NMA) dla Fishing Vessel „Havfiske II”.
 
Jest to już szósty statek zbudowany w Marine Projects we współpracy ze stocznią Larsnes Mek. Verksted. W budowie znajduje się już następna jednostka rybacka dla tego klienta. W grudniu ubiegłego roku Marine Projects przekazała stoczni Larsnes częściowo wyposażoną jednostka "Ro Fortune" typu live fish carrier dla armatora Rostein AS.

Stocznia Marine Projects Ltd. powstała w 1989 roku. Zlokalizowana jest nad brzegiem Wisły, przy Moście Wantowym w Gdańsku, na terenie byłej Stoczni im. Josepha Conrada Korzeniowskiego.

Specjalizuje się w budowaniu gotowych jednostek (masowce, kontenerowce, ro-ro), holowników portowych oraz pontonów do transportowania ładunków wielkogabarytowych. Jest też kooperantem stoczni dostarczającym częściowo wyposażone kadłuby statków, sekcje i bloki kadłubów oraz kompletne nadbudówki.

W siostrzanej spółce - Conrad Shipyard powstają komfortowe jachty żaglowe i motorowe o długości od 15 do kilkudziesięciu metrów.