GospodarkaMorska.tv

Szczecińskie Spotkanie Gospodarki Morskiej Herring Szczecin 2018 za nami

opublikowano: 21 maj 2018
Facebook Twitter Google Email

18 Maja obyło się Szczecińskie Spotkanie Gospodarki Morskiej Herring Szczecin 2018. XXIII już edycja spotkania „Herring Szczecin”, organizowanego przez środowisko morskie Pomorza Zachodniego objęta została patronatem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Pana Marka Gróbarczyka, oraz Prezydenta Szczecina, Pana Piotra Krzystka.

Podczas imprezy Kapituła, złożona z przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego, przyznała honorową nagrodę „Laur Bałtyku” Panu Arkadiuszowi Świechowi z firmy Finomar sp. z o.o. Uhonorowanie to jest wyrazem uznania za dotychczasową działalność na rzecz gospodarki morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu stoczniowego oraz wieloletni i skuteczny lobbing, dzięki któremu w tym roku po raz pierwszy w historii małe i średnie przedsiębiorstwa z branży stoczniowej będą mogły się starać o wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tradycyjnie Komitet Organizacyjny postanowił przyznać również dwa „Bursztynowe Laury Bałtyku”. W tym roku wyróżnienie to otrzymała firma C.Hartwig Szczecin sp.zo.o.,która w tym roku obchodzi 160-lecie założenia oraz 100-lecie przejęcia przez Skarb Państwa 95% akcji przedsiębiorstwa oraz firma Żegluga Polska SA, aby upamiętnić historyczne wydarzenie sprzed stu lat, kiedy to w Krakowie, w kamienicy przy Rynku Głównym, ustanowiono Stowarzyszenie z Ograniczoną Poręką pod nazwą Żegluga Polska.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 2000 gości. Znakomita atmosfera sprzyjała toastom, oraz cementowała relacje biznesowe przedstawicieli branży morskiej.