GospodarkaMorska.tv

Podsumowanie Dnia Otwartego w VERG – Enerpac i inne nowości

opublikowano: 07 styczeń 2019
Facebook Twitter Google Email

Koniec roku w firmie VERG upłynął pod znakiem rozmów, wymiany doświadczeń, prezentacji nowości oraz omawiania planów na przyszłość, a wszystko za sprawą Dnia Otwartego, który odbył się 19 grudnia 2018 roku w hali produkcyjnej VERG, zlokalizowanej w Otominie koło Gdańska. Na 400 metrach kwadratowych industrialnej powierzchni hali zaprezentowano ofertę największych dostawców VERG: Grupy Actuant (obrabiarki mobilne Mirage Machines, hydraulika wysokociśnieniowa Enerpac), Ventil (urządzenia do testowania i regeneracji zaworów), Modec (mobilne aktuatory), a także partnerów firmy VERG, m.in. PONArobo skonstruowany przez Ponar Wadowice czy urządzenia spawalnicze o podwyższonym stopniu ochrony obudowy firmy WROZAS, dedykowane dla przemysłu stoczniowego.

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 specjalistów z wielu branż, m.in. z branży morskiej, którzy mieli możliwość zapoznania się na żywo z bogatą gamą produktów oferowanych przez VERG i skorzystania z przygotowanych na ten dzień ofert specjalnych. Na sześciu specjalistycznych stanowiskach prezentowane były zarówno wiodące rozwiązania, od lat cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród odbiorców, jak i absolutne nowości. Dzień otwarty oparty był na formule połączenia przyjemnego z pożytecznym, a więc intensywnej pracy, szkolenia i dzielenia się wiedzą z chwilą przedświątecznego wytchnienia w otoczeniu choinek, z aromatycznym barszczem i pierogami, przy akompaniamencie kolęd.

VERG autoryzowanym dystrybutorem Enerpac

Koniec roku to nie tylko podsumowania, ale także – a może przede wszystkim – przedstawienie planów na przyszłość. Rok 2019 VERG rozpoczyna od znakomitej informacji dla swoich klientów – od teraz, jako autoryzowany dystrybutor firmy Enerpac – pioniera, a jednocześnie lidera na rynku hydrauliki wysokociśnieniowej, oferuje pełną gamę produktów tej marki, m.in. znakomite siłowniki i podnośniki, pompy, ściągacze i wiele innych.

Enerpac jest członkiem grupy Actuant, której pozostałe urządzenia od dawna znane są klientom VERG, przede wszystkim są to mobilne obrabiarki do metalu firmy Mirage Machines, które również można było obejrzeć i przetestować na żywo podczas Dnia Otwartego.

VENTIL TEST EQUIPMENT – jedyny taki kontener po raz pierwszy w Polsce!

Pozostając w temacie nowości, nie można pominąć widowiskowego kontenera, który podczas Dnia Otwartego Verg miał swoją polską premierę. To w Otominie po raz pierwszy można było wejść do  mobilnego centrum przeznaczonego do testowania i regeneracji zaworów przemysłowych, a także zobaczyć urządzenie do testowania zaworów bezpieczeństwa bezpośrednio na instalacji.

Robot magnetyczny – przygotowanie burt statków prostsze niż kiedykolwiek

Na stanowisku partnera VERG – firmy Ponar Wadowice, uczestnicy Dnia Otwartego mieli możliwość zobaczenia prezentacji innowacyjnego urządzenia – robota magnetycznego PONArobo do usuwania korozji i przygotowania burt statków z użyciem wody pod wysokim ciśnieniem, przy parametrach do 2 500 bar i 45 l/min.

Opis wszystkich prezentowanych nowości dostępny jest także na stronie www.verg.pl w zakładce Aktualności.