GospodarkaMorska.tv

I Zawody Strzeleckie Sektora Okrętowego zakończone sukcesem

opublikowano: 18 wrzesień 2019
Facebook Twitter Google Email

I Zawody Strzeleckie Sektora Okrętowego zakończone sukcesem. Wydarzenie 10 września w Gdańskim Centrum Strzeleckim towarzyszyło 20. Międzynarodowym Targom Morskim i Konferencjom BALTEXPO. Jego pomysłodawcą było biuro projektowe NED-Project.

– Mamy bardzo ciekawych strzelców, którzy opiekują się naszymi gośćmi: wicemistrz polski w strzelectwie praktycznym Przemysław Golasz, pokaz swoich umiejętności przedstawił mistrz strzelectwa myśliwskiego Piotr Kraiński. Staramy się, aby tutaj cały ośrodek Gdańskiego Centrum Strzeleckiego pokazał się od jak najlepszej strony, udostępnił wszystkie swoje atrakcje – mówi Piotr Bilon z NED-Project.

Uczestnicy zawodów, bez doświadczenia, jaki i z licencjami oraz pozwoleniami, mogli spróbować swoich sił w pistoletowych konkurencjach statycznych, w konkurencji trap oraz w strzelaniu dynamicznym na strzelnicy kinowej.

– Zawody strzeleckie sektora okrętowego to bardzo cenna inicjatywa firmy NED-Project, w którą bardzo chętnie się zaangażowaliśmy jako organizatorzy BALTEXPO. Mam nadzieję, że zagości trwale wśród wydarzeń towarzyszącym targom BALTEXPO – mówi Marek Witecki z Zarządu Targów Warszawskich.

Bilon poinformował, że wraz ze sponsorami, czyli firmami Bota Technik i Polferries, planowane są kolejne edycje zawodów.

– Coraz więcej osób pracujących w naszej branży interesuje się strzelectwem, stąd pomyśleliśmy, że jest to ciekawy sposób na integrację, coś nowego i na pewno coś, co sprawi, że ludzie będą mogli na chwilę zapomnieć o otaczającej ich rzeczywistości, skoncentrować się na strzelaniu – mówi Bilon.

Uczestnicy zawodów otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale. Organizatorami I Zawodów Strzeleckich Sektora Okrętowego byli NED-Porject, Gdańskie Centrum Strzeleckie oraz Zarząd Targów Warszawskich.