GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Prezentacje TV:

Zobacz, jak w Porcie Gdynia działa nowoczesny system GBAS-RTK 11 wrzesień 2019

W Porcie Gdynia w pełni działa już nowoczesny system GBAS-RTK. To najbezpieczniejszy na świecie mechanizm naprowadzania statków. Umożliwia on wyznaczanie pozycji jednstek z dokładnością do kliku cm.

Nowoczesne cementowce dołączyły do floty SMT Shipping 04 wrzesień 2019

SMT Shipping rozwija flotę nowych statków. Mowa o nowoczesnych cementowcach Aalborg White, Kongsdal i Norden. Dwie pierwsze jednostki transportują cement m.in. do Portu Gdynia.

Nowoczesny dział automatyki okrętowej w Bota Technik 02 lipiec 2019

Doświadczenie w zakresie napędów morskich, nowoczesne rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta i praca wykonywana z pasją. Tak w kilku słowach można opisać dział automatyki okrętowej firmy Bota Technik. Powstał w celu poszerzenia oferty spółki z Gdańska.

Nowy terminal promowy w Porcie Gdynia coraz bliżej 16 kwiecień 2019

W siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia 5 kwietnia odbyła się informacyjna konferencja otwierająca dla projektu „Budowa publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia" (nr projektu POIS.03.02.00-00-0015/17), współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w nowej perspektywie 2014-2020, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele armatorów, administracji krajowej i lokalnej oraz głównego wykonawcy - Korporacji Budowlanej DORACO sp. z o.o. Projekt obejmuje wybudowanie nowego publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia wraz z infrastrukturą towarzyszącą, umożliwiającą sprawną obsługę ładunków i pasażerów oraz poprawę dostępności transportowej portu.

Technozbyt od 25 lat na rynku 19 październik 2018

Technozbyt, hurtownia artykułów technicznych, jest obecna na rynku już od 25 lat. Z jej usług korzystają wszystkie gałęzie przemysłu.

Firma Prąd Serwis Elektryczny już od 25 lat na rynku 10 październik 2018

Dali się poznać jako doświadczony, niezawodny i rzetelny partner w przemyśle stoczniowym, którego projekty doceniają klienci w kraju i zagranicą. I tak już od 25 lat. Mowa o firmie Prąd Serwis Elektryczny, która w tym roku obchodzi jubileusz. Z tej okazji w Gdańsku zorganizowano urodzinowe spotkanie dla pracowników i przyjaciół tej jednej z wiodących firm elektrycznych na Wybrzeżu.

NGLMachining – lider w branży na rynku polskim 08 październik 2018

Na tegorocznych targach SMM 2018 w Hamburgu po raz pierwszy zaprezentowała się spółka NGLMachining, zajmująca się świadczeniem usług serwisowych z zakresu mobilnej obróbki skrawaniem.

Zobacz Port Gdańsk od strony wody. Wkrótce zmieni się nie do poznania 20 sierpień 2018

Myślę, że nie poznamy tego portu, zobaczymy przede wszystkim pięknie wyremontowane nabrzeża wzdłuż całego kanału, sam kanał też będzie pogłębiony, a ruch w porcie większy – powiedział o Porcie Gdańsk w 2020 r. Marcin Ososwski, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk ds. infrastruktury. W poniedziałek towarzyszył dziennikarzom podczas specjalnego rejsu po Porcie Wewnętrznym. Wkrótce to miejsce bardzo się zmieni.

Taurus Sea Power na 13. Targach Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie 20 sierpień 2018

Podczas tegorocznych targów Wiatr i Woda w Gdyni na stoisku firmy Taurus Sea Power można było znaleźć kilka bardzo ciekawych nowości.