GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Prezentacje TV:

Firma NAVINORD w projekcie Conrad C133 Viatoris 19 listopad 2019

Podczas projektowania i budowy jachtu C133 Viatoris firma Navinord była generalnym podwykonawcą Stoczni Conrad w zakresie elektroniki radio-nawigacyjnej.

Najważniejsze wydarzenia polskiego przemysłu stoczniowego 2018/2019 15 październik 2019

Najważniejsze wydarzenia polskiego przemysłu stoczniowego w pigułce. Film został przygotowany z okazji XIX edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia na potrzeby PFTM czyli Polskiego Forum Technologii Morskich, które było partnerem panelu Technologie Morskie.

Port Gdański Eksploatacja - najbardziej uniwerslany operator w polskich portach 14 październik 2019

Port Gdański Eksploatacja S.A. jest największym i najbardziej uniwersalnym operatorem przeładunkowym w polskich portach morskich, świadczącym usługi w zakresie przeładunków towarów w obrocie międzynarodowym, pomiędzy morskimi i śródlądowymi (statek, barka) a lądowymi środkami transportu (samochody, wagony kolejowe).

Zobacz, jak powstają statki w Karstensen Shipyard Poland 08 październik 2019

Stocznia Karstensen Shipyard Poland, spółka zależna duńskiej stoczni Karstensens Skibsværft A/S, rozpoczęła działalność w Gdyni w czerwcu ubiegłego roku. Pierwszą zbudowaną tam jednostką był częściowo wyposażony statek rybacki Lunar Bow (NB 450). Na tym nie koniec, bo portfel zamówień gdyńskiego zakładu wypełniony jest co najmniej na kilka najbliższych lat. Z naszą kamerą podpatrzyliśmy, jak powstają statki w Karstensen Shipyard Poland.

Zobacz, jak w Porcie Gdynia działa nowoczesny system GBAS-RTK 11 wrzesień 2019

W Porcie Gdynia w pełni działa już nowoczesny system GBAS-RTK. To najbezpieczniejszy na świecie mechanizm naprowadzania statków. Umożliwia on wyznaczanie pozycji jednstek z dokładnością do kliku cm.

Nowoczesne cementowce dołączyły do floty SMT Shipping 04 wrzesień 2019

SMT Shipping rozwija flotę nowych statków. Mowa o nowoczesnych cementowcach Aalborg White, Kongsdal i Norden. Dwie pierwsze jednostki transportują cement m.in. do Portu Gdynia.

Nowoczesny dział automatyki okrętowej w Bota Technik 02 lipiec 2019

Doświadczenie w zakresie napędów morskich, nowoczesne rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta i praca wykonywana z pasją. Tak w kilku słowach można opisać dział automatyki okrętowej firmy Bota Technik. Powstał w celu poszerzenia oferty spółki z Gdańska.

Nowy terminal promowy w Porcie Gdynia coraz bliżej 16 kwiecień 2019

W siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia 5 kwietnia odbyła się informacyjna konferencja otwierająca dla projektu „Budowa publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia" (nr projektu POIS.03.02.00-00-0015/17), współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w nowej perspektywie 2014-2020, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele armatorów, administracji krajowej i lokalnej oraz głównego wykonawcy - Korporacji Budowlanej DORACO sp. z o.o. Projekt obejmuje wybudowanie nowego publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia wraz z infrastrukturą towarzyszącą, umożliwiającą sprawną obsługę ładunków i pasażerów oraz poprawę dostępności transportowej portu.

Technozbyt od 25 lat na rynku 19 październik 2018

Technozbyt, hurtownia artykułów technicznych, jest obecna na rynku już od 25 lat. Z jej usług korzystają wszystkie gałęzie przemysłu.