GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Prezentacje TV:

Nowy terminal promowy w Porcie Gdynia coraz bliżej 16 kwiecień 2019

W siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia 5 kwietnia odbyła się informacyjna konferencja otwierająca dla projektu „Budowa publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia" (nr projektu POIS.03.02.00-00-0015/17), współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w nowej perspektywie 2014-2020, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele armatorów, administracji krajowej i lokalnej oraz głównego wykonawcy - Korporacji Budowlanej DORACO sp. z o.o. Projekt obejmuje wybudowanie nowego publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia wraz z infrastrukturą towarzyszącą, umożliwiającą sprawną obsługę ładunków i pasażerów oraz poprawę dostępności transportowej portu.

Technozbyt od 25 lat na rynku 19 październik 2018

Technozbyt, hurtownia artykułów technicznych, jest obecna na rynku już od 25 lat. Z jej usług korzystają wszystkie gałęzie przemysłu.

Firma Prąd Serwis Elektryczny już od 25 lat na rynku 10 październik 2018

Dali się poznać jako doświadczony, niezawodny i rzetelny partner w przemyśle stoczniowym, którego projekty doceniają klienci w kraju i zagranicą. I tak już od 25 lat. Mowa o firmie Prąd Serwis Elektryczny, która w tym roku obchodzi jubileusz. Z tej okazji w Gdańsku zorganizowano urodzinowe spotkanie dla pracowników i przyjaciół tej jednej z wiodących firm elektrycznych na Wybrzeżu.

NGLMachining – lider w branży na rynku polskim 08 październik 2018

Na tegorocznych targach SMM 2018 w Hamburgu po raz pierwszy zaprezentowała się spółka NGLMachining, zajmująca się świadczeniem usług serwisowych z zakresu mobilnej obróbki skrawaniem.

Zobacz Port Gdańsk od strony wody. Wkrótce zmieni się nie do poznania 20 sierpień 2018

Myślę, że nie poznamy tego portu, zobaczymy przede wszystkim pięknie wyremontowane nabrzeża wzdłuż całego kanału, sam kanał też będzie pogłębiony, a ruch w porcie większy – powiedział o Porcie Gdańsk w 2020 r. Marcin Ososwski, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk ds. infrastruktury. W poniedziałek towarzyszył dziennikarzom podczas specjalnego rejsu po Porcie Wewnętrznym. Wkrótce to miejsce bardzo się zmieni.

Taurus Sea Power na 13. Targach Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie 20 sierpień 2018

Podczas tegorocznych targów Wiatr i Woda w Gdyni na stoisku firmy Taurus Sea Power można było znaleźć kilka bardzo ciekawych nowości.

Bota Technik i Cummins wspólnie na rynku morskim 04 czerwiec 2018

Bota Technik i Cummins wspólnie na rynku morskim. W marcu tego roku obie firmy podpisały umowę o współpracy.

Pure Ballast Alfa Laval pod żaglami Daru Młodzieży w czwartek dotrze do Tallina 24 maj 2018

Trwa Rejs Niepodległości. W czwartek polska fregata zawinie do Tallina, pierwszego portu na trasie rejsu dookoła świata. Na pokładzie jednostki pracuje nowoczesny system oczyszczania wód balastowych, dostarczony przez Alfa Laval.

Dobre perspektywy dla morskiej energetyki wiatrowej 05 marzec 2018

Rozmawiamy z wieloma klientami i perspektywy są całkiem dobre, tak jak są dobre dla całego segmentu morskiej energetyki wiatrowej – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Andrzej Czech, prezes ST3 Offshore. Podkreślił, że szczecińska ST3 Offshore to najnowsza i najnowocześniejsza tego typu fabryka w Europie. Obecnie trwa tam realizacja głównego kontraktu dla duńskiego koncernu energetycznego Ørsted. Olbrzymie fundamenty kratownicowe trafią na morską farmę wiatrową Borkum Riffgrund 2 zlokalizowaną na Morzu Północnym.

Ostatnie zmiany procedury administracyjnej 08 luty 2018

W dniu 1 czerwca 2017 r. weszła w życie przygotowana przez Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego. Istota zmian w założeniach do projektu ustawy miała sprowadzać się przede wszystkim do usprawnienia procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej poprzez przyspieszenie postępowań administracyjnych i sądowych przed sądami administracyjnymi. Kluczowe dla obywateli jest przede wszystkim wprowadzenie przepisów o rozstrzyganiu na korzyść strony.