GospodarkaMorska.tv

NGLMachining – lider w branży na rynku polskim

opublikowano: 08 październik 2018
Facebook Twitter Google Email

Na tegorocznych targach SMM 2018 w Hamburgu po raz pierwszy zaprezentowała się spółka NGLMachining, zajmująca się świadczeniem usług serwisowych z zakresu mobilnej obróbki skrawaniem.

Obecność trójmiejskiej firmy na największych targach branży morskiej na świecie jest wynikiem nie tylko jej dynamicznego rozwoju, ale również odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie rynku. Stocznie szukając kooperantów działających w wąskich specjalizacjach, potrafiących szybko i skutecznie odpowiadać na ich potrzeby, zainteresowane są nawiązywaniem kontaktów handlowych z dotychczas nieznanymi podmiotami.

Dziś nie jest ważne skąd jesteś, tylko, co potrafisz i jak szybko jesteś w stanie daną usługę wykonać. Idealnie w tę filozofię wpisuje się spółka NGLMachining , wykonując obróbkę elementów na miejscu u klienta (on site machining), bez potrzeby ich demontażu oraz transportu. 

Jakość świadczonych usług oraz potencjał wykonawczy trójmiejskiej spółki zostały już dawno dostrzeżone przez rodzime stocznie oraz producentów konstrukcji wielkogabarytowych. Jak mówi jeden ze wspólników – Rafał Bogusz – „naturalnym etapem w rozwoju firmy jest rozszerzenie współpracy z podmiotami spoza granic naszego kraju. Aktualnie import usług stanowi zaledwie 10% naszej sprzedaży. Sytuacja ta jednak z roku na rok się zmienia. Potencjał remontowo-produkcyjny naszej firmy znajduje coraz większe uznanie wśród stoczni oraz armatorów, czego doskonałym dowodem są kolejne kontrakty wypełniające portfel zamówień.”

NGLMachining  w trakcie zaledwie 4 lat osiągnęła pozycję lidera w swojej branży na rynku polskim. Spółka wyspecjalizowała się w świadczeniu usług dla przemysłu stoczniowego. Sukcesywnie jednak umacnia pozycję w innych przemysłach, wykonując usługi m.in. dla zakładów chemicznych, petrochemicznych oraz energetycznych.