GospodarkaMorska.tv

Bota Technik i Cummins wspólnie na rynku morskim

opublikowano: 04 czerwiec 2018
Facebook Twitter Google Email

Bota Technik i Cummins wspólnie na rynku morskim. W marcu tego roku obie firmy podpisały umowę o współpracy.

– Dzięki niej klienci zyskali dostęp do najnowszych rozwiązań stosowanych w układach napędowych. Jest to umowa dealerska, która umożliwia oferowanie naszym klientom całych pakietów napędowych, również uwzględniając silniki dieslowe, wysokoobrotowe firmy Cummins oraz agregaty prądotwórcze. Mamy dostęp do nowej technologii, nowoczesnych produktów – mówi Piotr Badziąg z Bota Technik.

Podkreślił, że Cummins to renomowana firma na rynku morskim, ciesząca się dużym uznaniem armatorów.

– Dużą zaletą jest to, że możemy oferować pełne pakiety napędowe oraz ich integrację na nowo budowanych jednostkach. Posiadamy inżynierów serwisowych, którzy są szkoleni bezpośrednio u producenta. Pozwala nam to wykonywać przeglądy serwisowe z wymianą części włącznie i również dokonywać remontów nie tylko całych silników, ale też takich urządzeń, które współpracują z silnikiem, jak pompy, turbosprężarki, chłodnice.
Poinformował, że współpraca obu firm będzie się rozwijać, co już teraz spotyka się z pozytywnymi opiniami rynku morskiego.

Bota Technik zajmuje się m.in. serwisem układów napędowych, hydraulicznych i automatyki okrętowej oraz sprzedażą urządzeń autoryzowanych partnerów. Integruje je na nowo budowanych jednostkach w trakcie instalacji i odbiorów, jak również obsługuje w serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.  Firma łączy doświadczenie z pasją i wiedzą. Dzięki temu  umiejętności jej pracowników doceniają armatorzy z kraju i zagranicy. Spółka w nowo wybudowanym i nowoczesnym warsztacie stosuje standardy jakości międzynarodowych producentów napędów okrętowych, a każde zamówienie traktuje indywidualnie, terminowo dostarczając rozwiązania najwyższej jakości.

Cummins natomiast to wiodący, niezależny konstruktor i producent silników wysokoprężnych o mocach 49 – 4200 KM. Czołowi producenci ciężarówek, autobusów, maszyn budowlanych, przemysłowych, rolniczych, kolejowych, sprzętu morskiego, wojskowego i generatorów prądotwórczych wybierają silniki tego koncernu do zastosowania w swoich wyrobach.

Cummins Inc. skupia w swoich strukturach takie marki jak Fleetguard, wiodącego, światowego dostawcę systemów filtracyjnych, Holset, renomowanego dostawcy turbosprężarek oraz markę Cummins Power Generation – światowego lidera w produkcji zespołów prądotwórczych.