GospodarkaMorska.tv

Otwarcie nowaj hali produkcyjnej HG Solutions - relacja TV

opublikowano: 21 listopad 2014
Facebook Twitter Google Email

W środę, 19 listopada 2014 roku w siedzibie HG Solutions w Gdyni odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej z zapleczem administracyjno-socjalnym.

Obiekt o powierzchni 1200 m2, zbudowany kosztem 7,5 mln zł będzie miejscem powstawania rozdzielnic elektrycznych i osprzętu elektrycznego dedykowanego na rynek morski i offshore.

Sąsiaduje on z nowo wybudowym biurem o powierzchni 1000 m2, do którego firma przeniosła się 13 czerwca tego roku. Obydwa lokale znajdują się na działce o powierzchni 7,5 tys m2, a generalnym wykonawcą prac było przedsiębiorstwo ZIGLER Paweł Kańtoch.

Ceremonię otwarci swoim udziałem uświetnili m.in prezes koncernu Hareid Group Ronald Dyrhol, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Prezes Zarządu Pomorskiej Strefy Ekonomicznej Teresa Kamińska.

- "Dzisiejszy dzień ma ogromne znaczenie nie tylko dla samej firmy, która postanowiła rozwijać się właśnie w tym miejscu, ale również dla władz miasta, dla Pomorskiej Strefy Ekonomicznej oraz firm, które działają tutaj od dłuższego czasu. HG Solutions to młoda, prężna i innowacyjna firma, która swietnie wkomponowuje się w działalność firm stoczniowych", powiedziała prezes Strefy.

Sebastian Banaszek, Dyrektor Produkcji HG Solutions podkreśla, że firma juz teraz pracuje nad nowymi inwestycjami, między innymi otwarciem biura projektowego oraz rozbudową hali produkcyjnej o kolejne dwa piętra.

Równiez prezes Hareid Group, Ronald Dyrhol stwierdził, że otwarcie nowej hali jest konsekwencją silnej i owocnej współpracy między społką w Gdyni, a główną siedzibą firmy w Norwegii.

- "Współpraca między Polską a Norwegią sięga roku 2005, dlatego też wspólna, dalsza ekspansja jest całkowicie naturalną decyzją. Polska ma bardzo długą i bogatą historię przemysłu stoczniowego oraz morskiego, a rynek pozostaje bardzo konkurencyjny. W porównaniu z Norwegią Polska ma równiez dużo więcej możliwości rozwoju,a ceny produkcji są bardziej korzystne".

HG Solutions jest częścią Hareid Group, w ramach której realizowane sa wspólnie projekty branży elektrycznej. HG Solutions świadczy usługi dla przemysłu okrętowego i budownictwa lądowego.

 

gm