GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Relacje TV:

Branża morsko-logistyczna korzysta na współpracy ze startupami 10 październik 2018

Branża morsko-logistyczna korzysta na współpracy ze startupami. O światowych trendach technologicznych, m.in. sztucznej inteligencji, robotyce oraz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości rozmawiali eksperci podczas tegorocznej edycji Venture Day. Konferencja odbyła się we wtorek w Gdańsku w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

Nowe suwnice STS na nabrzeże T2 osiągnęły już wymiar wertykalny 09 październik 2018

Elementy dwóch suwnic STS, które przypłynęły do DCT drogą morską na początku sierpnia osiągnęły wymiar wertykalny. Zakończony został już proces podnoszenia głównych elementów dźwigów.

Chrzest i wodowanie pierwszego z serii nowoczesnego holownika dla Marynarki Wojennej RP 08 październik 2018

H-11 Bolko już na wodzie. Uroczystość chrztu i wodowania pierwszego z sześciu holowników budowanych dla Marynarki Wojennej RP odbyła się w poniedziałek w Gdańsku. Nowoczesne jednostki powstają w stoczni Remontowa Shipbuilding.

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018 - Panel Ship Management 08 październik 2018

Piotr Masny - Członek Zarządu Polskiego Związku Zarządców Statków, Lider panelu Ship Management zaprasza na kolejną edycję Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018.

Rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Morskim rozpoczęty 07 październik 2018

Rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Morskim w Gdyni rozpoczęty. Uroczysta inauguracja odbyła się w sobotę na Skwerze Kościuszki. Było to historyczne wydarzenie – od 1 września tego roku dotychczasowa Akademia Morska nosi bowiem rangę uniwersytetu.

Cztery niemieckie okręty wpłynęły do Gdyni 05 październik 2018

Fregata Hessen, okręt badawczy Planet, holownik pełnomorski Fehmarn oraz okręt podwodny U-31 z 27-osobową załogą. Te cztery okręty z wizytą roboczą zawinęły w piątek do Portu Gdynia. Jednostki na co dzień służące w Deutsche Marine nie są dostępne dla zwiedzających.

Stocznia Remontowa Shipbuilding przekazała częściowo wyposażony trawler dla duńskiego klienta 05 październik 2018

Strand Senior w drodze do Danii. Częściowo wyposażony trawler opuścił stocznię Remontowa Shipbuildnig w czwartek. Statek będzie służył do połowu ryb dennych za pomocą włoków dennych i pelagicznych ciągnionych za statkiem.

Ekologiczny prom dla londyńczyków na próbach morskich 05 październik 2018

Ben Woollacott na próbach morskich. To pierwszy z dwóch hybrydowych promów pasażersko-samochodowych ze stoczni Remontowa Shipbuilding, który obecnie przechodzi testy na Zatoce Gdańskiej. Obie jednostki budowane są na zamówienie brytyjskiego armatora Transport for London. Będą najbardziej ekologiczne na Tamizie.

Port Gdynia – Sztandarowa Inwestycja Polski Niepodległej 04 październik 2018

Port w Gdyni pozostanie symbolem polskiej gospodarki morskiej – mówił we wtorek w Warszawie Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, podczas otwarcia wystawy „Port Gdynia – Sztandarowa Inwestycja Polski Niepodległej”. To zbiór fotografii prezentujących funkcjonowanie portu od początku jego budowy aż do współczesności. Wystawę w gmachu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej można oglądać w dniach 2-18 października oraz 18-30 listopada.

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018 - Panel Przemysły Morskie 28 wrzesień 2018

Jerzy Czuczman, Prezes Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB, Lider Panelu Przemysły Morskie zaprasza na kolejną edycję Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018.