GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Relacje TV:

Droga Czerwona priorytetem rozwoju portu w Gdyni 21 listopad 2017

Droga Czerwona priorytetem rozwoju portu w Gdyni – uważają władze Zarządu Morskiego Portu Gdynia, miasta oraz parlamentarzyści. Inwestycja łącząca port z siecią dróg krajowych ponownie trafiła na listę projektów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk (BAC) w sieci TEN-T. Zdaniem Adama Mellera, prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia, jest ona niezbędna, ponieważ przeładunki w porcie będą rosły.

Amerykanie ponownie rozładowali sprzęt wojskowy w gdańskim porcie. Przypłynęło prawie 500 pojazdów 19 listopad 2017

Amerykański sprzęt znów w Gdańsku. Prawie 500 różnego rodzaju pojazdów przypłynęło do gdańskiego portu w piątek. Trafią teraz do amerykańskich wojsk stacjonujących w Polsce.

Nowoczesny żaglowiec z Polski w drodze do Algierii. Jest wyjątkowy 18 listopad 2017

El Mellah w drodze do Algierii. Nowoczesny żaglowiec ze stoczni Remontowa Shipbuilding w piątek opuścił Gdańsk. Przed nim długi pierwszy rejs i sprawdzian dla algierskiej załogi.

To jest ciekawy okres dla rozwijania pomysłów 17 listopad 2017

To jest ciekawy okres dla rozwijania pomysłów, szczególnie z zakresu nowych technologii – powiedziała w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Małgorzata Zalewska z Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego podczas konferencji Venture Day, która odbyła się w czwartek w Gdańsku. Podkreśliła, że w Porcie Gdańsk firmy mają wiele możliwości działania, uczestnicząc m.in. w seminariach, misjach gospodarczych czy targach w kraju i zagranicą. Specjalnie dla nich powstaje także odpowiednia infrastruktura.

Stocznia Remontowa Shipbuilding rozpoczęła budowę 6 holowników dla Marynarki Wojennej 16 listopad 2017

Stocznia Remontowa Shipbuilding rozpoczęła budowę holowników dla Marynarki Wojennej. Uroczystość palenia blach jednostki B 860/1, pierwszej z sześciu, odbyła się w czwartek w Gdańsku. Pierwszy holownik ma być gotowy pod koniec pierwszego kwartału 2019 r.

W gdańskim porcie powstanie pierwszy w Polsce terminal cukrowy 15 listopad 2017

W Porcie Gdańsk powstanie pierwszy w Polsce terminal cukrowy. Umowę w tej sprawie w środę podpisali przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk oraz Krajowej Spółki Cukrowej. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów złotych.

Port Gdańsk otwiera się na partnerów z Chin 12 listopad 2017

Port gdański jest największym polskim portem, jednym z największych na Bałtyku, w związku z tym chcemy też, aby odgrywał większą rolę nie tylko w naszym regionie, regionie bałtyckim, ale też wychodzimy dalej do naszych partnerów w dalekich Chinach – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Michał Stupak z Zarządu Morskiego Portu Gdańsk podczas V Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki, które zakończyły się w piątek w Warszawie. Chiny plasują się na trzecim miejscu w rankingu najważniejszych handlowych partnerów Portu Gdańsk. A jak podkreślił Stupak, transport morski jest najtańszy.

W 2024 r. pierwsza polska morska farma wiatrowa może zostać oddana do eksploatacji 10 listopad 2017

Przewiduje się, że w 2024 r. pierwsza polska morska farma wiatrowa ma zostać oddana do eksploatacji – poinformował dr Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGE, podczas Konferencji Offshore 2017 poświeconej energetyce wiatrowej, która w czwartek zakończyła się w Warszawie. Jak zaznaczył, PGE prowadzi szeroko zakrojone badania dotyczące wdrożenia energii wiatrowej. W 2021 r. powinna ukazać się decyzja środowiskowa jako podstawa wydania pozwolenia na budowę, a wkrótce ruszają badania geologiczne dna Bałtyku. Zmienia się także niekorzystny pogląd na ten sprzyjający farmom.

Do Gdańska po raz pierwszy przypłynęła amerykańska ropa dla LOTOS-u 09 listopad 2017

Historyczny zakup Grupy LOTOS. W czwartek rano do Naftoportu przypłynęła pierwsza dostawa ropy ze Stanów Zjednoczonych dla tej spółki. To ładunek ważny dla całej Europy Środkowej i Wschodniej.

W gdańskiej stoczni trwa przebudowa islandzkiego longlinera. Zmieni się nie do poznania 07 listopad 2017

Kolejna nietypowa przebudowa w stoczni ALKOR w Gdańsku. Tym razem gruntowny remont przechodzi islandzki statek do połowu ryb m/v Saevik GK 257. Jednostka została m.in. przedłużona o ponad 5 metrów.