GospodarkaMorska.tv

Najnowsze:

Relacje TV:

Nasz kierunek jest prosty – wspomagać Pomorze. 60 lat Port Service 20 wrzesień 2017

60. urodziny Port Service. Firma zajmująca się utylizacją odpadów niebezpiecznych w województwie pomorskim już od 1957 r. dba o bezpieczeństwo mieszkańców Pomorza. Z okazji jubileuszu zorganizowano festyn dla pracowników oraz gości.

Ostatni wycieczkowiec w Porcie Gdańsk - imponujący Viking Star. Byliśmy na pokładzie 17 wrzesień 2017

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk w tegorocznym sezonie odnotował rekordową liczbę zawinięć statków pasażerskich. Od początku roku do 16 września do Portu Gdańsk zawinęły 63 wycieczkowce. Ostatnią taką jednostką w sezonie turystycznym 2017 był niemal 230-metrowy, norweski Viking Star.

Przemysł okrętowy zaczyna się w Polsce liczyć 15 wrzesień 2017

Przemysł okrętowy zaczyna się w Polsce liczyć – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Zdzisław Rakoczy, prezes firmy Famor, zajmującej się produkcją sprzętu elektrotechnicznego dla okrętownictwa, budownictwa i innych branż. Jego zdaniem świadczy o tym obecność na BALTEXPO przedstawicieli ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Największe w Polsce targi poświęcone gospodarce morskiej zakończyły się w środę. Odwiedziło je ponad 4 000 osób.

Ponad 4 000 osób odwiedziło tegoroczną edycję BALTEXPO 2017 14 wrzesień 2017

XIX Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO dobiegły końca. Jak informują organizatorzy, w tym roku odwiedziło je ponad 4 000 osób. Trzeci dzień wydarzenia poświęcono bezpieczeństwu, edukacji oraz ochronie środowiska.

Amerykanie rozładowują sprzęt wojskowy w gdańskim porcie 14 wrzesień 2017

Amerykański sprzęt wojskowy ponownie w DCT. Trafi on drogą lądową i kolejową na zachód Polski, gdzie przez najbliższe dziewięć miesięcy stacjonować będzie kolejna rotacja amerykańskich żołnierzy. Rozładunek tego niezwykle cennego ładunku potrwa kilka dni.

BALTEXPO 2017: Polskie rozwiązania doceniane na całym świecie 13 wrzesień 2017

Nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania i oferta doceniana w kraju i zagranicą. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO 2017 to jedyne w kraju wydarzenie o takiej randze gromadzące w jednym miejscu wszystkie firmy związane z gospodarką morską. W tym roku bierze w nich udział ponad 280 firm i instytucji z 19 krajów.

Potencjał polskiej gospodarki morskiej przyciąga zagranicznych inwestorów 12 wrzesień 2017

Potencjał polskich stoczni i zakładów produkcyjnych przyciąga zagranicznych inwestorów i wcale nie trzeba ich specjalnie zachęcać – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl podczas pierwszego dnia targów BALTEXPO Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Dowodem na to memorandum o współpracy podpisane pomiędzy Portem Gdańsk a Hamad Port, otwartym na początku miesiąca największym portem na Bliskim Wschodzie. Jak podkreślił szef resortu, Polska chce rozwijać współpracę przede wszystkim w zakresie przemysłu stoczniowego, a targi takie jak BALTEXPO, które obecnie odbywają się w Gdańsku, mogą w tym tylko pomóc.

W Sobieszewie rozpoczął się montaż przęseł zwodzonego mostu 01 wrzesień 2017

Budowa mostu zwodzonego w Sobieszewie nabiera tempa. W czwartek rozpoczął się montaż przęseł, a pomaga w nim olbrzymi pływający dźwig Conrad Goliath. Procedurę odbioru inwestycji zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 r.

Juan chiński nabiera coraz większego znaczenia w handlu morskim 30 sierpień 2017

Juan chiński nabiera coraz większego znaczenia w rozliczeniach z Dalekim Wschodem – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Jakub Makurat, dyrektor generalny Ebury Polska, firmy oferującej rozliczanie transakcji walutowych. Jak podkreślił, handel morski, powiązany z handlem zagranicznym, jest jednoznacznie ukierunkowany na transakcje w walutach obcych. Dlatego, aby nie stracić, bardziej trzeba myśleć o zabezpieczeniu niż o tym, że waluty to szansa na zarobienie pieniędzy.

W stoczni ALKOR trwa przebudowa nietypowej jednostki dla islandzkiego armatora 29 sierpień 2017

Nowoczesny, wygodny i nietypowy. W stoczni ALKOR w Gdańsku trwa przebudowa specjalistycznej jednostki do połowu ryb dla islandzkiego armatora Stormur Seafood ehf. Statek został już m.in. wydłużony oraz podniesiono jego pokłady.