GospodarkaMorska.tv

Luksus i elegancja. IV Pomorskie Rendez-Vous za nami

opublikowano: 11 czerwiec 2018
Facebook Twitter Google Email

Kolejne Pomorskie Rendez-Vous za nami. Wydarzenie organizowane dla miłośników luksusowych dóbr i usług odbyło się w piątek w Gdańsku. Swoje produkty zaprezentowało prawie 40 wystawców.

– Gdańsk i Pomorze to zagłębie jachtowe Europy. Jeszcze nie do wszystkich dotarła wiadomość, że Polska jest championem, jeżeli chodzi o przemysł jachtowy. Podbijamy rynki europejskie, azjatyckie, amerykańskie. Nasze stocznie mają dobre kontrakty ze wszystkimi możnymi naszego globu. Jesteśmy z tego dumni – mówi Paweł Admowicz, prezydent Gdańska.

Podczas Pomorskiego Rendez-Vous prezentowali się przedstawiciele: jachtingu, motoryzacji, mody, lotnictwa, branży jubilerskiej, deweloperskiej, reprezentanci nowych technologii oraz świata ekskluzywnego sportu i alkoholi grupy premium. Jak podkreślił Franciss Lapp, prezes stoczni Sunreef Yachts i pomysłodawca tego wydarzenia, pomysł narodził się podczas jego odwiedzin na wyspie Hajnan na Morzu Południowochińskim, gdzie organizowany jest Hainan Rendez-Vous. Postanowił zatem i w Polsce połączyć luksusowe jachty i marki.

– Dlaczego robimy takie wydarzenie u nas? Aby promować region. Dlatego nazywa się to Pomorskie Rendez-Vous, a nie Sunreef Rendez-Vous. Stocznia to młoda firma. Robię analizę, czego szuka klient, gdzie chce pływać i w jaki sposób, czego szuka na swój statek. Żeglarstwo pięćdziesiąt lat temu a teraz – są duże zmiany. Też, co robimy, czego inne stocznie nie robią, to jest indywidualne budowanie statku: mamy team, który pracuje z klientem, sprawdza, czego szuka, jakiej atmosfery, którą później próbujemy stworzyć na statku – tłumaczy Franciss Lapp, prezes Sunreeef Yachts Sphipyard.

Podczas wydarzenia zadebiutował nowoczesny jacht ze stoczni Sunreef Yachts – 80 Sunreef Power. To uniwersalna luksusowa jednostka stworzona do dalekomorskich podróży. Ma 23,95 m długości, 12 m szerokości i 1,25 m zanurzenia. Napęd stanowią silniki 2 x 575 HP - 2 x 1200 HP. Na pokładzie jachtu może przebywać do 12 gości, dla których przygotowano prawie 300 m kw. użytkowej przestrzeni. Wkrótce jednostka będzie miała premierę na jachtowych targach w Cannes.

„Ten dynamiczny i elegancki model łączy w sobie komfort i wyjątkową dzielność morską, definiując na nowo pojęcie luksusowego katamaranu motorowego. Charakterystyczne detale, takie jak stylowe obramowania, teakowy pokład, czy wysokie nadburcia i dyskretne oświetlenie, nadają sportowej sylwetce jednostki unikalny charakter.

Obszerny garaż i platforma rufowa pozwalają z łatwością transportować i wodować ponton, jet ski oraz liczne akcesoria do sportów wodnych. Taras dziobowy jachtu rozciąga się na całą szerokość jednostki, tworząc przestronną strefę relaksu, oferującą idealne warunki do wypoczynku na słońcu. Model 80 Sunreef Power może pochwalić się pokładem słonecznym o wyjątkowej powierzchni, dającej niemal nieskończone możliwości personalizacji. Flybridge bez trudu pomieści jacuzzi, w pełni wyposażony bar i wygodne siedziska” – czytamy na stronie stoczni.

Jednym z gości wydarzenia był Dariusz Michalczewski, były zawodowy mistrz świata w boksie.

– Właściciel firmy jest moim serdecznym przyjacielem. Cztery razy w roku pływamy na wakacje z Francissem. My bez nich nie możemy, oni bez nas nie mogą. To jest dom na wodzie, ale przy tym są też jest jet ski, narty wodne, skutery do nurkowania, super kuchnia. Ten serwis jest niesamowity, a w ogóle te wnętrza, to się czuje człowiek naprawdę jak w domu – mówi Dariusz Michalczewski, były zawodowy mistrz świata w boksie.

Oprócz zwiedzania pokładów 4 luksusowych jachtów, uczestnicy spotkania mogli także m.in. posłuchać koncertów Emily Johnsson i KOMBII oraz zobaczyć pokazy mody marek Patrizia Pepe i Max Mara. Wydarzenie zakończył pokaz sztucznych ogni.

Pomorskie Rendez-Vous odbywa się co dwa lata.